
Pharmaceris N Puri-Capilique Tonic
skintonic til rødme i ansigtet
Læs mere200 ml
V.nr.: 223536
119,00 kr.
Klubpris 107,00 kr.
Pharmaceris N Puri-Capilique Tonic
200 mlPharmaceris N Puri-Capilique Tonic er en toner til ansigtet, der reducerer rødme og frisker huden op. Toneren beroliger ødelagte kapillærer i ansigtet.
- Indholder fito-hydrator samt ekstrakt fra den tropiske frugt, acerola, der bidrager til at holde huden fugtet og mindske hudirritationer.
- Velegnet til hud i alle aldre.
- Produktet indeholder parfume.
Sådan anvender du Pharmaceris N Puri-Capilique Tonic
- Rens først ansigtet og halsen med dit foretrukne renseprodukt, fx Pharmaceris N Puri-Capilium rensegel, der velegner sig til hud med rødme.
- Sprøjt herefter misten i ansigtet og på halsen fra en afstand af 20 cm. Alternativt kan produktet påføres vatrondel og fordeles på huden.
- Anvendes hver morgen og aften.
Vær opmærksom på
Husk at lukke øjnene og indånd ikke produktet, når det sprøjtes i ansigtet.Gode råd og tips til Pharmaceris N Puri-Capilique Tonic
Opnå en komplet hudplejerutine med produkterne fra Pharmaceris N-serien, der alle er specielt udviklet til at styrke hud med tendens til rødme. Du kan med fordel efterfølge brugen af skintonic med produkter såsom:- Pharmaceris N C-Caplix - serum, der revitaliserer huden
- Pharmaceris N N Capinon K 1% - dagcreme til ansigtsrødme med styrkende K-vitamin
Du kan finde hele hudplejeserien fra Pharmaceris her.
Pharmaceris N Puri-Capilique Tonic indeholder:
- Aqua (Water)
- Glycerin
- PPG-26-Buteth-26
- Panthenol
- PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
- Methyl Gluceth-20
- Propylene Glycol
- Calcium Gluconate
- Malpighia Punicifolia (Acerola) Fruit Extract
- Gluconolactone
- Sodium Benzoate
- Phenoxyethanol
- Parfum (Fragrance)