
ReflexWear Handske Med Fingre
ved dårligt blodomløb
Læs merelarge
1 par
V.nr.: 227121
285,00 kr.
Klubpris 256,46 kr.
ReflexWear Handsker Med Fingre
1 par
ReflexWear Handsker Med Fingre er sorte handsker til dig, der har dårlig blodcirkulation samt kolde fingre og hænder grundet gigt eller diabetes. Handskerne er fremstillet af celliant, der er blød mod huden, samtidig med at det regulerer temperaturen i hænderne og øger blodcirkulationen, så dine hænder holdes varme og smertefri.
Handskerne er godkendte som medicinsk udstyr og kan særligt anvendes til at reducere gigtsmerter samt at fremme sårheling på fingre og hænder.
- Tynde handsker i størrelse large
- Reducerer gigtsmerter i hænderne.
- Fremstillet af celliant, der øger blodcirkulationen.
- Holder hænderne varme og fremmer sårheling.
Sådan anvender du ReflexWear Handske Med Fingre
- Handskerne kan særligt anvendes af dig med diabetes og gigtsmerter.
- ReflexWear Handsker Med Fingre kan anvendes dag og nat for at holde hænderne varme og smertefri.
- Anvend handskerne om natten for at mindske kramper og ubehag.
- Handskerne kan give en prikkende fornemmelse i huden, hvis dine hænder er kolde, når du anvender dem.
- Maskinvask handskerne på 30 grader.
Gode råd og tips til ReflexWear Handsker Med Fingre
ReflexWear producerer handsker med eller uden fingre, så de passer til dit behov. Derudover findes handskerne i forskellige størrelser og farver. Se vores udvalg af handsker fra ReflexWear.