Personale og job

Her er et overblik over Webapotekets personale

 

Pia Mikkelsen, pia.mikkelsen@webapoteket.dk - marketing, farmakonom

Pia Vaarmark, pia.vaarmark@webapoteket.dk - kundeservice og sortiment, farmakonom

Helle Kløve, helle.klove@webapoteket.dk - kundeservice & logistik, farmakonom

Anette Skovgaard, anette.skovgaard@webapoteket.dk - kundeservice & sortiment, farmakonom

Anne Bønløkke, anne.bonlokke@webapoteket.dk - kundeservice, farmakonom

Lis Mørk, lis.mork@webapoteket.dk - kundeservice, farmakonom

 

Tina Hougaard tina.hougaard@webapoteket.dk - lagerdrift

Malene Danielsen malene.danielsen@webapoteket.dk - lager & logistik

 

Trine Løvgren Persson, trine.persson@webapoteket.dk - Apoteker Gazelle Online apotek

Lars Persson lars.persson@apoteket.dk - Farmaceut samt Apoteker Hadsten Apotek  

Henrik Knudsen henrik.knudsen@webapoteket.dk - Direktør

 Lars Trine (1)

Skal du være den næste vi ansætter?

Du kan holde øje med ledige stillinger på Webapoteket lige her.

Farmakonomelever

Vi får mange henvendelser fra farmakonomelever, som gerne vil på udstationering. Vi vil gerne have elever, af ressourcemæssige årsager er vi dog nødsaget til at begrænse antallet til et par stykker om året.

Ønsker du at komme på udstationering hos os, foregår det efter først til mølle princippet. Send en forespørgsel til info@webapoteket.dk med en beskrivelse af, hvorfor du ønsker udstationering hos os.